Awaryjne otwieranie drzwi. Jak wygląda praca ślusarza?

Może okazać się niezbędne w domu lub w firmie. Wynika ze zgubienia lub kradzieży kompletu albo usterki zamka. Awaryjne otwieranie drzwi dla wielu z nas może okazać się ostatnią deską ratunku, a właściwie usługą, które pomoże nam się dostać do mieszkania lub biura. Jak przebiega praca ślusarza w takiej sytuacji? Najpierw dokonuje dokładnej analizy zamka. Na tej podstawie wybiera odpowiedni sposób na jego awaryjne otwieranie – tak, by dokonać jak najmniejszej ingerencji w mechanizm i rozpoczyna pracę. Doświadczony ślusarz bez problemu poradzi sobie z antywłamaniowymi modelami. Kiedy można zwrócić się o pomoc do pogotowia ślusarskiego? Jakie są przyczyny awarii zamka? Na te i inne pytania postaramy się dostarczyć odpowiedzi.

 

Awaryjne otwieranie drzwi w przypadku zaginięcia kluczy

Jedną z najmniej przyjemnych sytuacji jest zgubienie kluczy. To uczucie stresu, kiedy sięgamy do torebki, plecaka, kieszeni i pustka, nie ma... Od razu pojawia się lęk: czy nie zostałem okradziony, czy nie padłam ofiarą złodzieja? Niezależnie od tego, czy klucze padły łupem przestępcy, czy po prostu wypadły podczas robienia zakupów, musisz dostać się do domu. Awaryjne otwieranie drzwi - także tych antywłamaniowych - to praca, którą dość często wykonuje ślusarz. Nie zawsze jednak głównym powodem wezwania specjalisty jest zgubienie kluczy.

 

Dlaczego zamki w drzwiach się psują?

Zamek w drzwiach, jak każdy mechanizm, którego używamy w codzienności, ulega zużyciu. Poszczególne elementy są eksploatowane i w rezultacie coraz słabsze. Ważne jest więc prawidłowe zamykanie i otwieranie drzwi oraz korzystanie z klucza. By zamek dłużej nam służył, warto oduczyć się trzaskania i szarpania klamką. Każde takie, pozornie nieznaczące działanie, wpływa na obniżenie kondycji mechanizmu i może prowadzić do usterki. Co może ją zwiastować? Problem z płynnym przekręceniem klucza. Nie wolno go bagatelizować - postępujący może prowadzić do awaryjnego otwierania drzwi. Wówczas do akcji, a właściwie pracy, będzie musiał przystąpić ślusarz.

 

Czy wymiana zamka i drzwi będzie konieczna?

Jeśli awaryjne otwieranie zamka do domu ma związek z usterką mechanizmu, ze zgubieniem lub kradzieżą kluczy, jego wymiana jest wręcz niezbędna. Drzwi natomiast pozostaną w nienaruszonym stanie. Podczas pracy jako ślusarze korzystamy z nowoczesnego sprzętu - dzięki temu możemy otworzyć dom lub mieszkanie, nie powodując większych zniszczeń. Nie zawsze potrzebne będzie rozwiercanie zamka czy wybijanie szyby.

 

Awaryjne otwieranie skrzynek pocztowych 

Awaryjne otwieranie dotyczy nie tylko zamka drzwi do domu lub biura. Nasz zespół ślusarzy wykonuje pracę w zakresie naprawy skrzynek pocztowych. Zamek w drzwiczkach też ulega zużyciu, możemy zgubić zazwyczaj niewielkie klucze. Ludzie, a właściwie instytucje listy piszą i musimy mieć rachunki pod kontrolą. W sytuacji problemów z otwieraniem drzwiczek do skrzynki, również oferujemy usługi naszego awaryjnego pogotowia. Dzięki temu nie przegapisz żadnego ważnego listu i nie narazisz się na konsekwencje wynikające z braku opłaty rachunku lub zgłoszenia się na wezwanie do konkretnego urzędu.

 

Nie tylko w przypadku usterki – jakie usługi oferuje ślusarz?

Prowadzimy całodobowe pogotowie ślusarskie dla mieszkańców Poznania i okolic. Pomagamy w sytuacjach awaryjnych, kiedy otwieranie drzwi jest możliwe tylko z użyciem specjalistycznych narzędzi. To jednak niejedyna usługa na naszej liście. Praca ślusarza to nie tylko otwarcie domu i mieszkania w awaryjnych sytuacjach. Na co dzień zajmujemy się także montażem nowych zamków (nie tylko w sytuacji uszkodzenia!), dorabianiem kluczy. Warto zaznaczyć, że tę usługę możemy wykonać bezpośrednio u klienta. Posiadamy mobilny warsztat ślusarza, co ułatwia i przyspiesza naszą pracę.

 

Pogotowie ślusarskie? Wezwij nas o każdej porze dnia i nocy!

Pracujemy 24 godziny na dobę - dzięki temu na otwarcie drzwi w niespodziewanych sytuacjach nie będziesz musiał długo czekać. Potrzebujesz pomocy ślusarza? Zadzwoń - niezależnie od pory dnia podejmiemy się pracy! Nasze pogotowie ślusarskie przybędzie pod wskazany adres i pomoże ci w dostaniu się do domu.

0
Feed

Zostaw komentarz